hírek
hírek : Real Madrid - Lyon 1-1: 'FUERA!'

Real Madrid - Lyon 1-1: 'FUERA!'

kucs  2005.11.25. 19:08

"Fuera! fuera! fuera!" (`takarodj) – már ezek a szavak is elhangoztak a Real Madrid tegnapi Bajnokok Ligája mérkőzése közben a közel 70 ezres publikum soraiból a királyi gárda már amúgy tét nélküli, Lyon elleni mérkőzésén. A közönség Vanderlei Luxemburgo vezetőedzőnek címezte ezeket a nem éppen kedves szavakat, s amiből kiderül az is, hogy a fővárosi gárda tegnap sem kápráztatta el a Santiago Bernabéu publikumát. Pedig jól indult a mérkőzés a Real Madrid számára, hiszen a blancók az első félidőben kifejezetten jó futballoztak, s Guti 41. percben szerzett gólja azt eredményezte, hogy a szünetben 1-0-ra a hazai gárda vezetett. A második játékrészben aztán varázsütésre megváltozott a Lyon játéka, s többek között Gérard Houllier remek cseréinek is köszönhetően, a franciák egalizálni tudtak, amivel már biztosra vehető csoportbeli elsőségük.

Közel 70 ezer néző fogadta a Real Madrid csapatát, akik leginkább azt remélték, hogy szeretett csapatuk végre ismét jó játékkal rukkol ki. Vanderlei Luxemburgo a mérkőzés előtt néhány perccel alaposan átalakította kezdőcsapatát, így fordulhatott elő, hogy Pavón és Diogo is a kezdők között jutott szóhoz, míg Julio Baptista és Michel Salgado – az előzetesekkel ellentétben – csak a kispadon foglalt helyet. A mérkőzés első perceiben a két csapat nem igazán taktikázott, s tulajdonképpen ennek is köszönhető, hogy egy nyílt sisakos ütközetnek lehettünk a szemtanúi. Az első komolyabb lehetőség a 16. percben Guti nevéhez fűződött, aki Zidane nagyszerű érzékű vissza-passza után egyből lőtt, ám lövését a végig remekül védő Coupet bravúrral ütötte ki. A Madrid kifejezetten jól futballozott, csakúgy mint a Lyon, akik leginkább Juninho Pernambucano szabadrúgásai révén jelentettek veszélyt Iker Casillas kapujára, ám a spanyol hálóőr szerencséjére a brazil válogatott játékos ezúttal rendre célt tévesztett. A 21. percben újabb lehetőséget puskázott el a Real Madrid, ugyanis David Beckham remekbeszabott szöglete a teljesen üresen álló Gutit találta meg, aki megfejelte a labdát, ám a gólvonalon álló Tiago még menteni tudott. A 41. percben viszont már sem Tiago, sem pedig Coupet nem tudta megmenteni az "oroszlánokat", hiszen David Beckham beadása Iván Helguerát találta meg, akiről szerencsésen Guti elé került a labda, aki nem is hibázta el a lehetőséget és közvetlen-közelről a kapuba juttatta a labdát. 1-0! A gól szépséghibája, hogy Beckham beadásának pillanatában Helguera jó fél méteres lesen állt – róla került a labda Guti elé – ám az asszisztens ezt nem szúrta ki, így tulajdonképpen egy lesgóllal megszerezte a vezetést a Madrid.

Ennek ellenére a félidőben igazságosnak volt mondható a hazai vezetést, ugyanis Zidane-ék az elmúlt mérkőzésektől eltérően, meglepően jól futballoztak, így közel 70 ezer néző joggal várta a hasonló folytatást. Nem kapta meg. Ráadásul a második félidő egészét figyelembe véve elmondható, hogy a találkozó végén egyértelműen a Real Madrid örülhetett az 1-1-es döntetlennek, hiszen Gérard Houllier csapata a második játékrészben a Madrid fölé kerekedett. A 66. percben Govou okozott kisebb problémát Iker Casillasnak, ám a válogatott hálóőr ekkor még védeni tudott. A Real Madrid ezekben a percekben nem forszírozta a támadás építést, s Luxemburgo csapata inkább a kontrákra rendezkedett be, ám ezek az akciók leginkább Robinhón rendre elhaltak. A Lyon brazil válogatott védője Cris, nagyszerűen semlegesítette a Real Madrid 10-esét, s talán ennek is köszönhető, hogy a Lyon egyre bátrabb lett, aminek a 72. percben meg is lett az eredménye. Ekkor Wiltord játszotta középre a labdát a norvég Carew-nek, aki a kapunak háttal állva briliáns megoldást választva sarokkal továbbította a labdát Casillas kapujába. Szépségdíjas találat, ennél az akciónál bizony alaposan elaludta madridi védelem. 1-1! Ezt követően a Lyon továbbra is uralta a mérkőzést, s kis szerencsével újabb gólokat lőhetett volna. A közönségnek pedig nem is kellett több, s a Bernabéu soraiból felhallatszott a "fuera! fuera! fuera!" rigmus, ami Vanderlei Luxemburgo vezetőedzőnek szólt, aki azzal meg pláne kivívta a publikum haragját, amikor lecserélte azt a David Beckhamet, aki talán a Madrid legjobb, de mindenképpen egyik legagilisabb tagja volt.

A királyiak szerencséjére legyen mondva, hogy újabb gól már nem esett a mérkőzésen, így az "F" csoport rangadóján a Santiago Bernabéu stadionban 1-1-es döntetlen született. A mérkőzés pozitívuma a Madrid szempontjából, hogy ezúttal legalább nem kapott ki a fővárosi gárda, s egy félidőn keresztül a Barcelona elleni mérkőzéshez képest, jó teljesítményt is nyújtott. Mindenesetre ha eddig még nem inogott a pad Vanderlei Luxemburgo alatt, akkor most már ennek is eljött az ideje, s figyelembe véve a madridi publikum haragját a brazil mester iránt, bizony nem jelenthető ki biztosan, hogy mondjuk hat-hét nap múlva már nem más tréner irányítja a világ tán legpatinásabb egyesületét.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Diogo, Pavón, Helguera, Roberto Carlos; Pablo García, Sergio Ramos, Beckham (Salgado 78'), Guti; Zidane (Baptista 75') és Robinho.
Olympique Lyon: Coupet; Reveillere, Cris, Caçapa, Monsoreau (Fred 69'); Tiago, Diarra, Juninho (Clement 92'); Malouda, Govou (Wiltord 69') és Carew.
Játékvezető: Frank de Bleeckere (belga)
Gólok: 41. perc 1-0 Guti, 71. perc 1-1 Carew
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (67 302 néző)

A mérkőzésen sárgalapot Beckham (25'), Cris (39'), Reveillere (41'), Tiago (44'), Guti (44'), Juninho (61') és Caçapa (64') kapott. A mérkőzés bevétele 1.076.000 euró volt. A csoport másik mérkőzésén a Rosenborg hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Real Madrid következő csoportbéli ellenfelével, az Olympiakosz-szal.