hírek
hírek : Real Sociedad - Real Madrid 2-2: FLÚGOS FUTAM

Real Sociedad - Real Madrid 2-2: FLÚGOS FUTAM

kucs  2005.11.30. 18:33

Drámai mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a Real Madrid csapata a spanyol bajnokság 13. fordulójában tegnap este San Sebastiánban, a Real Sociedad vendégeként. A mérkőzés a heves esőzés ellenére kifejezetten jó játékot hozott, ahol a királyi gárda a mérkőzés 88. percéig két gólos hátrányban volt, ám ekkor előbb a csereként beállt Raúl Bravo, míg a 90. percben Zidane vette be az egyébként jól védő Riesgo kapuját, így a fővárosi gárda pontot tudott menteni baszkföldről. Ennek ellenére Luxemburgo csapata nem lehet maradéktalanul elégedett az eredménnyel, hiszen az egy pont nem sokat ér, pláne úgy, hogy a blancóknak a győzelemre is meg lett volna az esélye, főleg akkor, ha az első félidő végén a játékvezető nem avatkozik bele a mérkőzés kimenetelébe.

San Sebastiánban heves esőzés fogadta a csapatokat, emiatt nem meglepő, ha közel hétezer hely üresen maradt az Anoeta stadionban. A Real Madrid számára lényegi szerepe volt a találkozónak, hiszen a spanyol sajtó előszeretettel cikkezett arról, hogy amennyiben a királyiak kikapnak, akkor Vanderlei Luxemburgo új állás után nézhet. Tán emiatt is, a Real Madrid a mérkőzés első húsz percében óriási mezőnyfölényben futballozott, s kis szerencsével akár két-három gólos is lehetett volna a vendég előny, ám a baszkok kapusa Riesgo, minden védhető lövést hárított. A 8. percben először Robinho hagyott ki egy hatalmas lehetőséget, de közeli lövését Riesgo jó helyezkedéssel hárítani tudta. Robinho lehetőségére két percre, Guti előtt is helyzet adódott, ám a spanyol játékos ha csak pár centivel is, de a kapu mellé lőtt. A Real Madrid tovább folytatta az offenzívát, ami nem csak helyzetekben, de a labdabirtoklás tekintetében is megmutatkozott. A 18. percben Roberto Carlos szabadrúgása jelentett komoly veszélyt Riesgo kapujára, miután a baszk kapus bravúrral szögletre mentett. S még nem volt vége, ugyanis a félidő 23. percében Sergio Ramos talán a mérkőzés legnagyobb lehetőségét puskázta el. A spanyol válogatott játékost teljesen üresen találta meg David Beckham szögletből beívelt labdája, ami után a tegnap az 50. első osztálybéli mérkőzését játszó védő nagy erővel a kapufára bólintotta a játékszert. Hatalmas helyzet volt, s ez már nem az első, ám csaknem sikerült bevenni a hazaiak kapuját. A 44. percben aztán jött a totális hidegzuhany a Madrid számára, ugyanis De Paula tizenhatoson belüli műesését a játékvezető nagyon benézte, így a félidő vége előtt pár perccel tizenegyeshez jutottak a kék-fehérek. A jogtalan büntetőt Xabi Prieto belőtte, amivel a félidőben – tán igazságtalanul – 1-0-t mutattak az eredményjelzők, a közel 25 ezer néző legnagyobb örömére.

A második félidőben a Madrid játéka visszaesett, míg a Real Sociedadé ezzel fordított arányosságban változott. A baszkok egyre bátrabbak lettek, a Madrid pedig egyre pontatlanabbá vált. Ennek meg is lett az eredmény, hiszen a 60. percben De Paula a Casillasról kijövő labdát kissé kifacsart mozdulattal a kapuba fejelte. 2-0 a Real Sociedadnak, eldőlni látszott a találkozó! A Madrid azonban nem adta fel, s a 77. percben előbb Robinho, a 80. percben pedig a csereként beállt Julio Baptista lőtt kevéssel a Sociedad kapuja mellé. Egyre inkább úgy tűnt, hogy hiába kezdett remekül a mérkőzésen a Real Madrid, s hiába alakította sorra a helyzeteket Luxemburgo csapata a Real Sociedad 2004 után ismét legyőzi a blancókat. Ám ezután olyas valami következett, ami azért nem mindennapos dolog a futballpályákon. A 88. percben David Beckham szöglete után a labda a baszkok kapuja előtt pattogott, amit Raúl Bravo reagált le a leggyorsabban, s közvetlen-közelről Riesgo hálójába gyömöszölte a labdát. 2-1! A 90. percben pedig már az egyenlítésnek örülhettek a vendégek. Megint David Beckham ívelte be a labdát, ezúttal a másik oldalról (már nem szögletből), miután a Riesgoról kijövő labda pont Zinedine Zidane elé került, aki állítgatás nélkül a kapuba bombázott. 2-2, igazi flúgos futam a végén. Ki hitte volna mondjuk a 87. percben, hogy a Real Madrid még egy pontnak tud örülni, ami papíron ugyan nem sok, de morálisan bizony nagyon nagy a jelentősége.

Vanderlei Luxemburgo pedig megmenekült, mert ha nincs a Madrid szempontjából ez a mágikus három perc, akkor ma már talán nem a brazil tréner számítani Európa legsikeresebb csapatának edzőjének. A Real Madrid tehát pontot mentett az Anoetából, ennek ellenére Madridban nem lehet ok a különösebb örömre, hiszen a találkozó előtt sokak vendég győzelemre számítottak, amire leginkább az első félidőt figyelembe véve meg is lett volna az esély. A találkozó krónikájához még feltétlenül hozzátartozik, hogy a játékvezető előbb a 73. percben Sergio Ramost állította ki vendégrészről, míg a 82. percben a Real Sociedad hátvédjét, Garitanót is leküldte a pályáról. A Real Madrid következő ellenfele szombaton a Getafe lesz a Bernabéuban, ahol a hazaiak számára kizárólag a győzelem lehet elfogadható eredmény. Ennek szellemében várjuk a 14. fordulót.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Sociedad: Riesgo; Labaka, Jauregui, Aramburu, López Rekarte; Garitano, Mikel Alonso, Xabi Prieto, Garrido; De Paula (Gari 66) és Nihat (Novo 84).
Real Madrid: Casillas; Salgado, Pavón (Baptista 46), Helguera, Roberto Carlos; Pablo García (Soldado 70), Sergio Ramos, Beckham, Zidane; Guti és Robinho (Raúl Bravo 79).
Játékvezető: Alberto Undiano Mallenco
Gólok: 44. perc 1-0 Xabi Prieto (11-es), 60. perc De Paula 2-0, 88. perc 2-1 Raúl Bravo, 90. perc 2-2 Zidane
Helyszín: San Sebastian, Anoeta stadion (24 000 néző)

A találkozó során sárgalapot Labaka, Garitano, Xabi Prieto, Helguera, Guti, Beckham és Raúl Bravo kapott, míg Sergio Ramost illetve Garitano a kiállítás sorsára jutott (második sárga). A Primera División 13. fordulójában a hétvégén a következő eredmények születtek a Sociedad-Madrid meccsen kívül: Mallorca-Bilbao 0-1, Valencia-Celta 2-0, Depor-Villarreal 0-2, Getafe-Málaga 3-2, Osasuna-Alavés 3-2, Atlético-Espanyol 1-1, Betis-Cádiz 1-1, Zaragoza-Sevilla 0-2 és Barca-Racing 4-1.